Me skuadër të plotë, Egbo dhe Tirana përgatiten për t’u rikthyer te 3 pikët me Kukësin

Tirana barazoi me Skënderbeun në “Air Albania”, një ndeshje ku tifozët bardheblu prisnin nga skuadra e tyre fitoren. Mirëpo, bardheblutë nuk ishin me fat, duke humbur edhe raste ndaj brdhekuqve që vazhdojnë të jenë një “mace e zezë” për Tiranën në vitet e fundit.

Trajneri Emanuel Egbo dhe stafi i tij kanë nisur nga puna dhe janë të përqendruar te sfida që skuadra e tyre do të luajë me Kukësin po në “Air Albania”. Egbo do ta ketë skuadrën e plotë dhe do të ketë mundësi zgjedhje.

Por, natyrisht duke parë se jo çdo gjë shkoi sipas planit në sfidën e fundit me korçarët, ndaj Kukësit, trajneri i skuadrës së Tiranës do të bëjë lëvizje në 11-shen e parë, e madje do të kërkojë rikthimin te 3 pikët duke qenë se është një rival direkt për titullin.

E.S./Vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan