Maqedonia e Veriut / Ndalet Shkëndija, humb shansin për t’u afruar me Vardarin

Në ndeshjet e luajtura sot në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut, Shkëndija e Ernest Gjokës është ndalur në transfertë nga modestët e Sileks. Një sfidë që ka përfunduar pa gola, 0-0, ndërsa Sileksi tashmë është në vendin e tretë.

Ndërkohë që skuadra e Gjokës humb kështu një mundësi të mirë për t’u afruar me kreun që mbahet nga Vardari. Ndërkohë që Rabotniçki ka mundur Shkupin, si dhe Renova ka fituar me rezultatin e “pastër” 2-0 ndaj Strugës.

Një javë me ndeshje interesante, por që kreu vazhon të mbahet nga vardari. Ja rezultatet e ndeshjeve dhe renditja pas javës së 29-të në elitën e futbollit të Maqedonisë së Veriut…

Rezultatet

Makedonija Gp – Akademija Pandev          1-0

Rabotniçki – Shkupi                                        2-1

Renova – Struga                                              2-0

Sileks – Shkëndija Tetovë                               0-0

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan