Lë pas dëmtimin e rëndë, mesfushori shqiptar rikthehet titullar në Rumani

Enriko Papa, mesfushori me origjinë nga Kuçova është rikthyer në fushën e lojës pas një dëmtimi të rëndë që pësoi në dorë, duke u detyruar që të bëjë edhe ndërhyrje kirurgjikale. Për më shumë s enjë muaj larg fushave të blerta, por Papa duket se e ka kapur pjesën e dytë të garës.

Enriko Papa është rikthyer, madje në dy sfidat e fundit dhe të parat zyrtare në kampionat për këtë pjesë të dytë të sezonit ka qenë si titullar duke treguar se mbetet një pikë e rëndësishme për skuadrën e Botoshanit.

Jo vetëm Papa, siç dihet në radhët e skuadrës rumune, që këtë sezon synon të zërë një vend në Europë është edhe fieraku Realdo Fili, një nga mesfushorët me tipare sulmuese që ka luajtur me disa skuadra të njohura të Superiores në vitet e fundit.

E.S./Vipspor.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan