Lajme negative për Piolin dhe Milanin, kuqezinjtë humbasin një futbollist para Torinos

Milani zbret sot në mbrëmje në fushë për llogari të Serisë A. Kuqezinjtë përballen me Torinon, ndërsa një rezultat pozitiv do i afronte edhe më shumë me zonën e Kupave të Europës.

Ndërkohë, trajneri Pioli kërkon ta rikthejë skuadrën te suksesi pas një barazim dhe një humbjeje në ndeshjet e fundit, mirëpo duhet të mendojë një formacion pa mesfushorin Hakan Çalhanollu.

Turku ka pësuar një dëmtim muskulor dhe nuk mund të jetë i gatshëm, ndërsa pas analizave më të detajuara do mësohet edhe koha e rikuperimit. Një problem për kuqezinjtë, duke qenë se në ndeshjet e fundit Çalhanollu ishte kthyer në një lojtar të formacionit titullar. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan