Kriza e Vllaznisë, me ëndrrën Europë dhe me “hijet” e mbijetesës

Vllaznia u rikthye verën e shkuar nga e para në Superiore, aty ku edhe e ka vendin. Në Shkodër, gjatë verës premtuan një skuadër që do të synonte Europën, mirëpo nga mënyra se si është punuar, kur janë larguar lojtarë të talentuar të Akademisë, dhe janë afruar disa të huaj, që në Shkodër shumë pak po e thonë fjalën e tyre, duket se Vllaznia është larg pritshmërive…

Mjafton që të shohësh ecurinë e javëve të fundit të skuadrës shkodrane, madje mund të thuhet me plotë gojën se Vllaznia është në krizë.

Në një klub i mirë investuar, e për më tepër me traditë dhe që ka pasur gjithmonë si synim trofetë dhe Europën, u bënë katër ndeshje që nuk fitohet në kampionat, pikërisht që nga Flamurtari në Shkodër.

Ndërsa, në tabelën e renditjes, shkodranët janë në vendin e tetë, me 28 pikë!

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan