Kontestimet ndaj gjyqtarëve kalojnë në Kategorinë e Parë, akuzojnë Burreli, Lushnja e Besa

Sot janë luajtur ndeshje të rëndësishme të Kategorisë së Parë, por këto takime nuk kanë kaluar pa kontestime e akuza ndaj gjyqtarëve.

Matjanët kanë akuzuar gjykimin në lezë, e po ashtu lushnjarët kanë pretenduar për një penallti të pa dhënë në favorin e tyre, kur rezultati ishte 2-1. Por, ashtu lagunarët pretendojnë, se një gol iu është anuluar, pasi topi e ka kaluar vijën fatale…

Por, edhe Besa ka akuzuar sot gjykimin për ndeshjen e luajtur me Apoloninë në Lushnjë.

Kavajasit gjatë gjithë ndeshjes, stafi drejtues dhe lojtarët janë marrë me gjyqtarin kryesor, që sipas tyre ka ndihmuar ekipin fierak.

Ja postimet që kanë bërë klubet e Burrelit dhe Besës në profilet e tyre në “Facebook”…

E.S./VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan