Konkurrenca në sulm, ballshiotët të frikshëm në vijën e parë me përforcimet e janarit

Bylisi ka një sulm të frikshëm në këtë pjesë të dytë të sezonit, ku kualitetet nuk mungojnë dhe lojtarët e talentuar gjithashtu. Saliu Guindo, shënuesi më i mirë por edhe Antoni Beji nga sezoni i shkuar por që është operuar pak ditë më parë.

Por Qardaku, Mozone e Munjoz apo Sallaku e Saliaj apo Malçi bëjnë që te Bylisi të ketë një “skuadër” më vete me sulmues.

 Ballshiotët po gjejnë golat në këtë pjesë të dytë të sezonit, ndërsa skuadra e trajnerit Dovedan vijon që të bëj një lojë të bukur e me raste para portave kundërshtare. Një futboll i hapur që po i jep bukur ndeshjeve në Superiore.

Nëse ekipet e tjera mbrohen, Bylisi luan deri në fund me theks sulmues duke mbajtur në trysni kundërshtarin edhe kur është në avantazh…

E.S./Vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan