Kategoria e Dytë, rezultatet / Luftë treshe për kreun, fitojnë Albpetroli e Maliqi

Grupi B dhe një çift nga Grupi A i Kategorisë së Dytë kanë zbritur sot në fushën e lojës, ndërsa bien në sy fitoret e ekipeve pretendente.

Në grupin B, Naftëtari ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj Skraparit, me rezultatin 1-0. Me të njëjtin rezultat ka fituar edhe Tepelena ndaj Këlcyrës.

Maliqi ka marrë një fitore të rëndësishme në transfertë ndaj Selenicës, me rezultatin 2-0. Barazim spektakolar ka qenë ai mes Delvinës edhe Butrintit, ndeshja e cila u mbyll në barazim 2-2. Albpetroli mposhti në shtëpi 2-0 Përmetin.

Ja rezultatet e ndeshjeve që janë luajtur sot në Grupin a dhe B të Kategorisë së Dytë…

Grupi A

Klosi-Vllaznia B 3-0

Grupi B

Naftëtari-Skrapari 1-0

Tepelena-Këlcyra 1-0

Selenica-Maliqi 0-2

Delvina-Butrinti 2-2

Albpetrol-Përmeti 2-0

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan