Kategoria e Dytë, Grupi A / Kreu “pronë” e Vorës e Luzit, Sopoti humb një shans në Gramsh

Janë luajtur dje dhe sot takime interesante në Grupin A të Kategorisë së Parë. Ajo që bie në sy është ndalesa e skuadrës së Sopotit, që synon rikthimin në të Parën, teksa është mundur në fushën e Gramshit, e madje duke shpërdoruar edhe një penallti.

Ndërkohë, në derbin e kryeqytetit, bie në sy fitorja e Spartakut ndaj Internacionalit me “poker”, ndërsa Ada ka mundur Klosin me rezultatin 3-0.

Vllaznia e Mirditës kanë ndarë nga një pikë. Ja rezultatet e sfidave të javës së 15-të, dhe renditja në Grupin A…

Kategoria e Dytë / Java e 15

Grupi A-Rezultatet

Dje

Gramshi-Sopoti                       2-1

Ada-Klosi Fc                          3-0

SOT

Internacional-Spartaku            1-4

Vllaznia B-Mirdita                  1-1

Luzi 2008-Pushim

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan