IPKO Superliga, rezultatet dhe renditja / Drita fiton derbin ndaj Gjilanit të Mezanit, Flamurtari mposht Trepçën me goleadë

Drita ka arritur të fitojë me rezultatin 2-0 kundër Gjilanit, ndeshje e vlefshme për Superligën e Kosovës. Derbi i Anamoravës është veshur me ngjyrën falë një dy golëshi të realizuar nga Betim Haxhimusa. Atmosfera ka qenë e jashtëzakonshme dhe të besuarit e Gentian Mezanit nuk kanë mundur që të shënojnë qoftë golin e nderit, apo dhe të marrin një pikë të vetme në këtë transfertë derbi.

Ndërkohë që në barazim janë ndarë Dukagjini dhe Llapi, dy ekipe që kanë si synim mbijetesën këtë sezon.

Një ndeshje me shumë gola, plot shtatë të tillë, ka qenë ajo mes Flamurtarit dhe Trepçës’89, e cila ka përfunduar me fitoren 4-3 të skuadrës kuqezi. E madje kanë shënuar edhe lojtarë që kanë luajtur në Superligën tonë si Zeqaj për kryeqytetasit, por edhe Shend Kelmendi, ish-lojtar i Skënderbeut.

Ja rezultate e tri sfidave të luajtura sot si dhe renditja në IPKO Superligën e Kosovës pas javës së 18-të

Rezultatet e sotme

Drita-Gjilani                            2-0

Dukagjini-Llapi                       0-0

IPKO Superliga, rezultatet dhe renditja / Drita fiton derbin ndaj Gjilanit të Mezanit, Flamurtari mposht Trepçën me goleadë

Drita ka arritur të fitojë me rezultatin 2-0 kundër Gjilanit, ndeshje e vlefshme për Superligën e Kosovës. Derbi i Anamoravës është veshur me ngjyrën falë një dy golëshi të realizuar nga Betim Haxhimusa. Atmosfera ka qenë e jashtëzakonshme dhe të besuarit e Gentian Mezanit nuk kanë mundur që të shënojnë qoftë golin e nderit, apo dhe të marrin një pikë të vetme në këtë transfertë derbi.

Ndërkohë që në barazim janë ndarë Dukagjini dhe Llapi, dy ekipe që kanë si synim mbijetesën këtë sezon.

Një ndeshje me shumë gola, plot shtatë të tillë, ka qenë ajo mes Flamurtarit dhe Trepçës’89, e cila ka përfunduar me fitoren 4-3 të skuadrës kuqezi. E madje kanë shënuar edhe lojtarë që kanë luajtur në Superligën tonë si Zeqaj për kryeqytetasit, por edhe Shend Kelmendi, ish-lojtar i Skënderbeut.

Ja rezultate e tri sfidave të luajtura sot si dhe renditja në IPKO Superligën e Kosovës pas javës së 18-të

Rezultatet e sotme

Drita-Gjilani                            2-0

Dukagjini-Llapi                       0-0

Flamurtari-Trepça’89               4-3

Flamurtari-Trepça’89               4-3

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan