FOTO / Derbi brenda familjes Rama, kryeministri për të birin: O Zot, ky me Tironën

Tashmë është e qartë se ka një derbi shumë të ndezur në familjen Rama dhe duket se ka vënë paksa në hall kryeministrin Edi Rama. Me drejtonin sportiv të të kuqve që është vëllai i tij, dihej lidhja me Partizanin por tashmë tifoz i zjarrtë me bardheblutë është shpallur djali i tij, Gregu.

Ky i fundit ka postuar sot foto nga derbi me shallin bardheblu në qafë dhe kryeministri Rama, nuk e ka evituar një postim në rrjetet sociale për këtë moment me një koment ironik.

“O Zot, ky me Tironën, xhaja vet dhe Erjoni im me Partizonin. Halle-halle kjo dynja, halli-hallit nuk i ngja”, ishte postimi nga kryeministri, duke iu referuar faktit që edhe zëvendëskryeministri Erjon Braçe është një tifoz me Partizanin dhe do ët vuante këtë rivalitet të ndezur deri në fund të kampionatit. /vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan