Fishekzjarre e parulla gjigante, shtyhet starti i derbit…

Një atmosferë mjaft e bukur në derbin e kryeqytetit që duhej të startonte në orën 19:00. Por, atmosfera e krijuar nga të dyja tifozeritë ka bërë që starti i derbit të shtyhet të paktën me 6-7 minuta.

Gjyqtari Juxhin Xhaja e ka pasur të pamundur që të startojë ndeshjen në orën 19:00.

Tymueset nga flakadanët dhe mjetet piroteknike  të futura nga të dyja tifozeritë nëë “Air Albania” e kanë bërë edhe më të bukur sfidën.

Por edhe parullat kanë bërë që gjyqtari kryesor, arbitri me stemën e FIFA-s, Juxhin Xhaja të presë pak minuta e më pas të startojë derbin e shumëpritur të kryeyqtetit, mes dy rivalëve tradicionalë, Tiranës e Partizanit…

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan