E tha Mesi? U bë, Barça ka gati kontratën disa milionëshe për Lautaron

Mesi para disa ditësh u shpreh qartë se zëvendësuesi Luis Suarez duhet të jetë Lautaro Martinez. Ai dhe Leo luajnë bashkë te kombëtarja e Argjëentinës dhe kapiteni katalanas e sheh 22-vjeçarin si partnerin ideal në sulm. Pas këtij sinjali nga Mesi, drejtuesit e Barçës kanë nisur punën për të sjellë sulmuesin e Interit në “Camp Nou”.

Mediet spanjolle bëjnë me dije se Barcelona ka gati kontratën deri në vitin 2025, me lojtarin që do të përfitojë një shumë neto prej 7 milionë eurosh në sezon, shifër që mund të rritet bë rast se paraqitjet e tij janë ato që presin drejtuesit e Barçës. Një ofertë shumë e mirë për Lautaron, që përveç përfitimeve financiare do të luante me një prej skuadrave më të mira të globit.

Ndërkohë, Barça nuk ka nevojë të bindë Interin për të marrë Lautaron. Argjentinasi në kontratë ka një klauzolë të paracaktuar për mbylljen e njëanshme të bashkëpunimit. Kështu, Barcelona e sheh të arsyeshme të paguajë 111 milionë eurot dhe ta marrë lojtarin, pa pasur nevojë për negociata. /vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan