Dovedan: Falenderoj çunat për provën e karakterit që treguan, mungesat janë një dhimbje koke

Trajneri i Bylisit, Veljko Dovedan në prononcimin pas ndeshjes për Supersport, ka falënderuar fillimit të besuarit e tij për provën e karakterit që treguan, ndërsa theksoj se është i kënaqur me merkaton e janarit. Ndërkohë, Dovedan u shpreh se pa dyshim mungesat e shumta janë një dhimbje koke.

“Duhet të falënderoj çunat për takimin e sotëm. Është një provë karakteri pasi ishim në disavantazh,. Duhet të falënderoj çunat për shpirtin e garës, kemi pasur pesë raste në pjesën e parë por kemi pësuar pas një kundërsulmi.

Jam i kënaqur me afrimet në merkaton e janarit. Na ka ndihmuar Mozone dhe Shkalla. Ka qenë një mungesë e madhe Vinsente të cilit iu nda nga jeta mamaja. Ka qenë një mungesë e madhe për ne, Kemi qenë në fushë pa pesë lojtarë kryesor. Jam i kënaqur me merkaton”.

Mungesa e Ndrecës? “Normalisht, është problem për ekipin kur nuk ke lojtarët. Por, sot e kemi parë që doli edhe Peposhi dhe është ndryshuar çdo gjë. Është dhimbje kokë pa dyshim”, u shpreh Dovedan. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan