Daja: Fitore sakrifice, Teutës i eliminuam pikën e fortë

Skënderbeu ka arritur të marrë një fitore të madhe ndaj Teutës, pas një ndeshje spektakolare, duke fituar me rezultatin 3-2 në Korçë. Pas ndeshjes trajneri i korçarëve, Ilir Daja është i kënaqur për fitoren, por nuk heziton të evidentojë gabimet e skuadrës së tij.

PROBLEMET- “Jam i kënaqur për trepikëshin dhe lojën. Vuajmë problemin e finalizimit. Nëse jemi të qartë para portës mund të ruajmë vazhdimësinë. Kemi bërë më të mirën tonë me kontingjentin që kishim ndaj vendit të katërt, që ishte Teuta. Sakrifikuam dhe gjetëm fitoren edhe pse kishim ndonjëherë mungese ekuilibri në disa momente gjatë ndeshjes.”

MENSAH Në VEND TË PUSIT-“Mensah bëri mirë dhe i vuri në presion mbrojtësit e Teutës dhe më gëzon fakti që doli para portës pavarësisht se nuk arriti të shënonte.”

GODITJET STANDARTE- “Kishim problem humbjen e topit në hapësira të mëdha. Në e dinim që Teuta është një ekip i mirë në goditje standarde. Kemi punuar gjithë javës për të eliminuar këtë aftësi të tyre dhe ia arritëM qëllimit, duke i nxjerrë disa herë në pozicion jashtë loje.”

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan