Ankesa nga klubi i Lushnjes për investimet: Nuk bashkëpunoni se nuk mbështetëm Dukën, po vrisni ëndrrat

Klubi i Lushnjes ka reaguar nëpërmjet faqes zyrtare në rrjetet sociale teksa ka nënvizuar se Federata ka bërë zero investime për verdhejeshilët. Klubi thekson vuajtjen për një fushë me bar sintetik, shpreh shqetësimin për direktivat e ardhura nga lart në ndeshjen me Pogradecin.

Sipas tyre kjo lidhet me faktin se në zgjedhjet e kaluara për president të FSHF, klubi i Lushnjes ishte kundër Dukës dhe pro kandidatit tjetër, Bashkim Fino.

Në reagimin e tyre në faqen zyrtare, klubi i Lushnjes thekson se në këtë formë po vriten ëndrrat e tifozëve dhe se nëse nuk do sulmoheshin me arbitra dhe lënien jashtë vëmendjes, atëherë ndoshta sot do kishte një tjetër pamje. /VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan