Akuza për pastrim parash, menaxheri i njohur i Ballkanit Fali Ramadani nën akuzë

Fali Ramadani, menaxheri i njohur me origjinë shqiptarë tashmë është vënë nën hetim në Spanjë. Akuzat ndaj tij janë për pastrim parash, ndërkohë që të martën kanë zbarkuar forca të shumta policore në rezidencën e tij luksoze në Kalvia për hetime të mëtejshme…

Skuadrat që luftojnë krimin organizuar, ato që merren me hetimet financiare, si Agjencia e Taksave, po bashkëpunojnë me Europol në zbardhjen e kësaj çështjeje. Hetimet nuk përfshijnë vetëm Ramadanin, por edhe biznesmenë të ndryshëm dhe ish-futbollistë që bashkëpunojnë me të.

Menaxheri i njohur përfaqëson lojtarë të ndryshëm, si: Handanoviç, Perisiç, Kalidou Koulibaly apo Çengiz Ynder. Agjencia e tij, “Lian Sports”, është me qendër në Gjermani, ndërkohë që ka nën menaxhim shumë futbollistë nga Ballkani, mes tyre shumë mera të njohur që janë duke spikatur në Europë…

E.S./Vipsport. al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan