Kategoria e Dytë / Fitojnë pretendentët, Partizani B nuk di të ndalet, Vora e Luzi bëjnë detyrën

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së 14-të të Kategorisë së Dytë, për grupet A dhe B. Takime interesante, ku rivalët kanë bërë “ligjin” edhe në sfidat e sotme. Bien në sy fitoret që kanë realizuar Luzi e Partizani B në fushën e vet, pa harruar edhe ekipin e Vorës.

Ndërkohë që merr 3 pikët edhe Sopoti ndaj Adës, ashtu sikurse Gramshi ndalet në transfertën me të kuqtë. Ndërkohë që Mirdita-Kamza nuk është zhvilluar.

Një ndeshje është luajtur edhe në Grupin B, ku bie në sy ajo mes Memaliajt dhe Gramozit, ku skuadra vendase ka fituar 3-0. Ja rezultatet e takimeve që janë luajtur sot:

Kategoria e Dytë / Java e 14

Grupi A – Rezultatet

Luzi 2008-Internacional                 1-0

Sopoti-Ada                                        3-2

Partizani B-Gramshi                        2-0

Vora-Tirana B                                    2-1

Mirdita-Kamza (Kamza është përjahstuar nga gara)

Grupi  B

Memaliaj – Gramozi                            3-0

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan