Turpi në Kategorinë e Parë, pak ditë më parë shkarkuan trajnerin me “Facebook”, sot mbrojtësi luan si portier

Çudirat shqiptare ën futboll nuk kanë të sosur. Madje, në Kategorinë e Parë, disa ekip funksionojnë si amatore. Kështu ka ndodhur sot me një prej tyre, Tërbunin e Pukës.

Pukjanët dhe drejtuesit e tyre e shkarkuan ish-trajnerin Oltion Kërnaja nga “Facebook”, e madje nuk denjuan as t’i çonin një shkresë zyrtare, apo as në një mbledhje, ndonëse kishin punuar katër vite me të. Por, jo vetëm kaq.

Në Pukë nuk kishin portier rezervë e madje sot ndaj Kastriotit, në portë ka qenë Mateo Baçi. Por, ky është dëmtuar gjatë ndeshjes dhe mbrojtësi Zagani është detyruar që të luajë në portë!

Kjo ka habitur tifozët e të dyja ekipeve që kanë mbetur të shtangur për vetë faktin se si skuadra e tyre nuk ka një portier të dytë, qoftë edhe nga moshat!

E.S./Vipsport.al/

more recommended stories

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan