Thyen stolat e stadiumit dhe hodhën lëndë piroteknike në fushë, policia arreston një person dhe procedon një tjetër

Tashmë, situata e vështira të krijuara në stadiume nuk do kalojnë pa u ndëshkuar. Falë ligjit të ri i cili dënon çdo person që dëmton shkallët e stadiumit apo hedh mjete piroteknike në fushë mund të procedohet penalisht.

Kështu, ka ndodhur edhe me dy qytetarë të Korçës të cilët kanë thyer stolat në stadiumin Skënderbeu si dhe kanë prishur qetësinë publike duke hedhur fushë lëndë piroteknike. Një prej tyre është arrestuar nga policia ndërsa personi tjetër është proceduar në gjendje të lirë.

Deklarata e Policisë së Shtetit:

more recommended stories

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan