Muça: Gabimet e arbitrave të lënë të dyshosh se ka keqdashje në këto raste

Shkëlqim Muça mendon se gabimet kaq frekuente në fillimin e kampionatit, të lënë të dyshosh se tashmë ka dashakeqësi ndaj skuadrave të ndryshme dhe janë të paramenduara. Në fjalët e tij në “Rubrika Sportive”, ish-futbollisti e trajneri theksoi se këtë javë kishte shumë gabime ndaj edhe fokusi shkonte drejt tyre.

“Kishim shumë këtë radhë ndaj shkon targeti i diskutimeve aty. Futbolli është një lojë që duhet të shkojë te Fair Play, te loja në fushë dhe pjesë e saj janë edhe arbritrat dhe duhet të jenë sa më të përqendruar. Duke parë shumë raste dhe evidente, mund të lë të dyshosh që ka keqdashje në këto raste”, tha Muça. /vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan