Miqësoret e sotme në Inferiore/ 16 qytete zbresin në fushë mundën Apolonia e Korabi, Erzeni e Besa bëjnë “paqe”

Ditën e sotme janë zhvilluar miqësore mes shumë ekipeve të Kategorisë së Parë dhe të Dytë, ndërsa janë plot 16 skuadra që kanë zbritur në fushën e blertë. Mes tyre pretendente edhe ato që duan mbijetesën.

Bien në sy humbja e Apolonisë në Cërrik, si dhe Korabit që mundet nga Struga në fazën që po zhvillon në Ohër. Por, edhe Egnatia ka mundur Llapin e elitës së Kosovës.

Kanë fituare dhe Tërbuni edhe Devolli ndaj ekipeve të Internacionalit e Sopotit, pa harruar se kanë zbritur në fushë edhe ekipe me shumë traditë, që janë në Kategorinë e Dytë, si Tomori e Albpetroli, apo Naftëtari me shumë histori. Ja rezultatet e ndeshjeve miqësore të luajtura sot:

Miqësoret

Turbina-Apolonia                    2-0

Erzeni-Besa                             1-1

Egnatia-Llapi                          2-0

Tërbuni-Internacional 3-0

Struga-Korabi Dibër               4-0

Devolli-Sopoti                         2-0

Kategoria e Dytë

Tomori-Naftëtari                     4-0

Albpetrol-Orikumi                  0-0

more recommended stories

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan