Miqësoret e Kategorisë së Dytë / Pretendentët zbresin në fushë, Tomori e Albpetroli tregojnë “dhëmbët” në fushë!

Sot, disa nga ekipet e Kategorisë së Dytë dhe kryesisht ato pretendente duke qenë se gara do kohë që të nisi kanë preferuar që të luajnë ndeshje miqësore. Në Berat, Tomori i Kristaq Miles ka pritur fqinjët e Skraparit. Beratasit kanë dominuar në këtë test.

Me rezultatin 6-1 në favor të skuadrës së Tomorit është mbyllur sfida e zhvilluar në stadiumin e qytetit të Beratit, ndërkohë që një miqësore interesante është luajtur mes dy ekipeve me traditë, Albpetroli dhe Naftëtari.

Takimi i luajtur në “Alush Noga” të qytetit të Patosit ka përfunduar me fitoren 3-0 të skuadrës së Patosit.

Të katër ekipet luajnë në grupin b të Kategorisë së Dytë dhe duhet theksuar se do të ketë një luftë të fortë të Tomorit dhe Albpetrolit, pa harruar edhe Maliqin e Butrintin që kanë ambicie këtë sezon. Ja rezultatet e ndeshjeve miqësore të zhvilluara sot…

Miqësore/Sot

Tomori 6 – 1 Skrapari

Albpetrol 3-0 Naftëtari

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan