Mbrojtësi kryeqytetas lë Teutën, ja skuadra e Superiore ku ka gjetur akordin

Sot është zyrtarizuar largimi i mbrojtësit Silvester Shkalla. Shkalla e ka nisur karrierën në futbollin profesionist me Dinamon në Kategorinë e Parë, e prej aty spikati dhe shkoi në Durrës duke luajtur në tri sezonet e fundit në Superiore.

Por, sot e në vijim, mbrojtësi shtatlartë Shkalla nuk do të jetë më pjesë e durrsakëve. Nga sa bëhet e ditur, ai do të vijojë karrierën në një tjetër ekip të elitës dhe siç bëhet e ditur, me shumë gjasa do të luajë në Ballsh.

Duket se palët kanë gjetur akordin dhe prezantimi i Shkallës te Bylisi është çështje kohe…

/Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan