Lëvizin skuadrat me traditë në Kategorinë e Parë, Besa e Dinamo zyrtarizojnë afrimet e radhës

Merkato në Kategorinë e Parë në këto ditë të fundit është duke vazhduar me ritme të shpejta.

Besa e Kavajës ka marrë një futbollist të talentuar dhe bëhet fjalë për Dionis Çikanin, që më parë ka luajtur edhe në Spanjë.

Çikani ishte pjesë e skuadrës së Tiranës, pro që duket se bardheblutë edhe pse e aktivizuan në skuadrën B, në Kategorinë e Parë nuk arritën që ta bënin dot të vetin lojtarin me shumë të ardhme.

Me sa duket, është skuadra e besës së Kategorisë së Parë që ka paguar që Çikani të jetë pjesë e skuadrës së tyre, i cili sot është prezantuar edhe nga menaxheri Altin Ferat. Me sa duket, në Kavajë kanë filluar që të mendojnë ndryshe për futbollin.

E.Saliu/Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan