Lakti i bindur për Kumbullën, ia sugjeron Fiorentinës: Personalitet në fushë, nuk ka frikë nga askush

Marash Kumbulla është një futbollistët që ka më shumë kërkesa në këtë merkato janari. Gjysmë sezoni i zhvilluar deri më tani me ngjyrat e Veronës ka qenë në lartësinë e duhur teksa 19-vjeçari edhe pse debutues në elitën e futbollit italian sërish ia ka dalë të fitojë respekt.

Së fundmi, për Kumbullën ka folur edhe ish-kapiteni i të rinjve të Fiorentinës, Erald Lakti. 20-vjeçari aktualisht është pjesë e Gubio në Serinë C dhe është duke i ngjitur një e nga një shkallët e karrierës, ndërsa është në pronësinë e Fiorentinës.

Ai ia ka sugjeruar mbrojtësin ish-klubit të tij, teksa thekson se Kumbulla ka personalitet në fushë dhe se nuk i frikësohet askujt. “Nuk e prisja të shndërrohej në një kohë kaq të shkurtër, kaq i fortë. Ka treguar personalitet në fushë dhe nuk frikë nga askush. Firence bën për të “, u shpreh Lakti. /Egi Çabeli-VipSport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan