Kukësi “harron” Luftëtarin, direkt në fushë me mendjen te kryendeshja ndaj Partizanit

Skuadra e Kukësit, drejtuesit më të lartë dhe stafi teknik, tashmë janë të përqendruar te kryendeshja e së dielës që do të luajë në “Air Albania Stadium”, ajo ndaj partizanit. Një duel mjaft interesant, për vetë synimin që kanë të dyja ekipet, të cilat edhe në këtë kampionat vijojnë “dyluftimin” për titullin kampion.

Kuksianët duket e kanë harruar barazimin në Gjirokastër, e tashmë janë të përqendruar te ndeshja e radhës me të kuqtë. Sot, skuadra pavarësisht udhëtimit të gjithë nga Gjirokastra ka zbritur në fushën e stërvitjes dhe ka nisur nga puna për takimin delikate me Partizanin, ku natyrisht synimi është marrja e fitores që ka vlerë të madhe në objektivin titull.

Kukësi është në vend të parë me 32 pikë duke kryesuar tabelën e Superiores, ndërsa Partizani ka aktualisht 28 pikë.

E.S./Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan