Kriza ka mbërthyer klubin me histori, ka largime dhe asnjë afrim në merkato

Elbasani vazhdon që të “notojë” në pozita jot ë mira në tabelën e renditjes dhe për më tepër edhe nga mënyra se si po funksionon si klub, të lë të kuptosh se situate nuk ka ndryshuar shumë me vitet e shkuara.

Verdheblutë edhe këtë sezon rrezikojnë rënien, janë në fund të renditjes dhe nuk ka asnjë lojtar që të marrë mundim e të luajë në Elbasan. Nuk ka pasur largime titullarësh, dhe grupi është por lojtarët duan garancinë financiare në këto ditë të fundit të merkatos, ndryshe edhe ata mund të largohen në  ekipe të tjera.

Verdheblutë kanë afro një dekadë që po mbijetojnë mes vështirësive, e madje pak vite më parë luajtën edhe në Kategorinë e Dytë.

Ndërsa tifozët verdheblu nuk e urojnë që ekipi i tyre i zemrës të provojë sërish të luajë në futbollin thuajse amator në sezonin e ardhshëm dhe presin që të ketë një zgjidhje të situatës nga ana e drejtuesve më të lartë të Elbasanit.

E.S./Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan