Ish-mesfushori i Skënderbeut, përforcimi i skuadrës kryesuese që synon Superioren

Rei Nuriu është një futbollist me perspektivë dhe që ka luajtur me ,koshat e Tiranës në të shkuarën, duke provuar që për dy sezone të jetë titullarë me Dinamon. Nuriu luan si mesfushor dhe ka provuar që të jetë pjesë edhe e Kombëtareve të moshave e deri te U-21.

Ai në pjesën e parë të këtij sezoni ka qenë pjesë e skuadrës së Skënderbeut të Korçës, por si një futbollist me perspektivë, dëshira e tij ka qen që të ketë më shumë hapësira dhe të luajë. Nga sot ai nuk do të jetë më pjesë e korçarëve të elitës.

Rei Nuriu do të luajë me ekipin e Kastriotit të Krujës, kryesuesit e Grupit A të Kategorisë së Parë që duan të ngjiten në elitë. Në faqen zyrtare të Kastriotit, klubi krutan bën zyrtare afrimin e merkatos….

E.saliu/Vipsport.al/