Gatuzo e përsërit: Ka pak lojtarë më të mirë se Hysaj, ta bën punën e thjeshtë

Xhenaro Gatuzo nuk dëshiron të dëgjojë tifozët të kritikojnë Elseid Hysajn. Mbrojtësi shqiptar ka pasur shpesh kundër tifozët napolitanë në vitet e fundit, por Gatuzo po i ofron mundësinë që të luajë rregullisht dhe insiston se mbrojtësi shqiptar është nga ata të rrallët që mund të gjesh aktualisht,.

Kjo, sepse Hysaj luan mirë në të dy krahët e prapavijës me rregullsi të admirueshme dhe për një kohë të gjatë, ndonëse është ende në moshë të re.

“Ne zhvillojë të ky krahët e prapavijës, jo vetëm të majtën. Hysaj? Është e thjeshtë të thuash të marrim një tjetër, por ne luajmë si repart dhe më të mirë se ai janë të pakët sa i përket interpretimit të rolit, po bën ndeshje të mira. Ai ta thjeshtëson punën, pasi për shumë vite, mendoj për 7, ka luajtur në një mbrojtje me katër dhe po paraqitet shumë mirë”, ishin fjalët e Gatuzos për mbrojtësin shqiptar.

Kjo deklaratë bën edhe një herë të qartë se Hysaj nuk do të lëvizë në merkaton e janarit, siç mendohej fillimisht, por do të mbetet pjesë e Napolit të paktën deri në fund të këtij sezoni. /vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan