Fshf vazhdon me dënimet kundër atyre që flasin

Pasi dënoi Olsi Teqjen pak muaj më parë, duke qenë se foli kundër gjyqtarëve, sot ka marrë dënim një tjetër zyrtar klubi, e madje financues në një nga ekipet më në zë të elitë dhe me traditë, Luftëtari. Bëhet fjalë për Artur Dadajn, zyrtarin e klubit gjirokastrite…

Kujtojmë që FSHF dhe Disiplina me dënimin e Teqjes ka kërkuar në një farë mënyre që të mbajë në presion dhe të dënojë lojtarët nëse flasin. Por nuk u mjaftua me kaq dhe duket se se tashmë e pëson një tjetër zyrtar klubi.

Bëhet fjalë për Artur Dadajn, që mbrëmjen e së mërkurës i ftuar në “Rubrika Sportive” në Rtsh, ka akuzuar gjyqtarin e ndeshjes duke u shprehur se: “Vetëm një gjyqtar që ka luajtur 100 mijë euro në baste e anulon atë gol të rregullt”.

Kaq ka mjaftuar që Komisionet juridike në FSHF-së të nisin hetimin ndaj drejtuesit bluzi, si për të kujtuar se gara është duke hyrë në një moment të nxehtë dhe po u mbyllet goja atyre që flasin “kundra rrymës”!

E.Saliu/Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan