FOTO / Para Teutës, në Ballsh prezantojnë pesë përforcime

Bylisi ka prezantuar afrimet e merkatos dhe bëhet fjalë për pesë lojtarët që janë afruar zyrtarisht në Ballsh. Bëhet fjalë për lojtarë që kanë luajtur në Superiore dhe në Kategorinë e Parë, por edhe të huaj.

Kështu, Silvester Shkalla është mbrojtësi që në Superiore ka qenë pjesë e Teutës për katër sezone dhe e ka nisur në radhët e Dinamos në Kategorinë e Parë kur ka qenë 18 vjeç. Shkalla ka luajtur edhe me ekipin Shpresa U-21 dhe në Ballsh e cilësojnë si një afrim të goditur për eksperiencën që ka në mbrojtje.

Vicente de Paula Mercedez vjen nga Ukraina, 23 vjeç nga Brazili. Një lojtar anësor në linjën e djathtë dhe pritet ë në Ballsh të bëjë mjaft punë në linjën e djathtë, duke qenë se ka luajtur në Europë, në Superligën Ukrainas,e një kampionat i investuar dhe me cilësi.

Alaidin Sallaku, mesfushor me tipare sulmues,e ka luajtur në Superiore dhe në Kategorinë e Parë me Apoloninë. Më pas pjesë e Turbinës së Cërrikut në Kategorinë e Parë.

Gonzales, mesfushor pas sulmuese që luan sezonin e dytë në kampionatin tonë. Ka bërë një paraqitje mjaft të mirë në radhite  skuadrës së Orikut në Kategorinë e Parë, e madje duke shfaqure dhe aftësi si shënues. Në Ballsh e shohin si bast.

Vasil Zhongo që vjen nga Greqia, ka luajtur me skuadrën e Pas Janinës dhe pritet që të jetë një lojtar zbulim në radhët e ballshiotëve.

/Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan