Dinamo s’ndalet në merkato, ka largime dhe afrime

Dinamo ka qenë një “kantier” këtë periudhë, e madje skuadra e trajnerit Kamarata ka pasur shumë largime fillimisht, lojtarë titullarë që nuk kanë bindur, por edhe nga stoli. Trajneri italian duket se ka kërkuar përforcime dhe ato kanë ardhur nga elita, por edhe nga jashtë vendit.

Kështu, pas portierit Kuka, mbrojtësit Dovidio, mesfushorët Kolgega dhe Zylyftari, e sulmuesin N’Diaje, blutë kanë bërë të tjera afrime që pritet t’u vlejnë në të ardhmen.

Administratorët e rinj italianë kanë projektuar edhe dy afrime të reja. Konkretisht Elvi Bogdani dhe italiani Orsolini janë në negociata me Dinamon, ndaj pritet që shumë shpejt dyshja të jetë pjesë e bluve.

Me afrimet në këtë merkato dhe ndonjë lëvizje në fundin e saj, Dinamo shpreson që t’i largohet fundit të ftohtë, duke shpëtuar kështu sezonin.

E.Saliu/Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan