De Biazi nuk i frikësohet as luftës me SHBA, gati firma për të drejtuar Iranin

Xhani De Biazin nuk e frikëson situata politike në Iran, me kërcënim te vazhdueshme të shpërthmit të një lufte atje. Kjo, pasi ish-trajneri i përfaqësues shqiptare është shumë pranë firmës për të marrë drejtimin e përfaqësueses së këtij vendi.

“Sky Sport” ka bërë të ditur sot se akordi mes palëve është shumë pranë finalizimit, me trajnerin që do të përfitonte një kontratë afatgjatë, ashtu siç i pëlqejnë atij, për të projektuar kualifikimin e Iranit në Botërorin 2022 që zhvillohet në Katar.

Atij i është propozuar një kontratë 30-mujore, për të kaluar kualifikueset e plota dhe nëse arin të kualifikohet, edhe pjesëmarrjen e mundshme në aktivitet. Firma në marrëveshje pritet të hidhet brenda kësaj fundjave. /vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan