Çoçlli: Vendimin për anulimin e golit e ka marrë kryesori Bastari, i falënderoj djemtë

Pas ndeshjes trajneri i Luftëtarit, Nikolin Çoçlli në prononcimin për Supersport është shprehur se vendimin për golin e anuluar e ka marrë kryesori Bastari, ndërsa tekniku nuk harroi të falënderonte edhe futbollistët e tij.

Çfarë iu bindi për të drejtuar skuadrën? Që në momentin kam ardhur këtu kam pasur besim, sepse ka lojtarë të rinj me nivel. Dhe niveli i tyre e kam parë dhe i kam studiuar. Momenti që erdha këtu besova te cilësitë. Siç e patë kanë cilësitë mira fizike, orientimin e morën tani që u organizuam.

Edhe pse sot kishim mundësi të fitonim, skuadra ishte në 70% ishte në presing difensiv. Duke parasysh se Kukësi pretendon kampionatin dhe duke ditur ndryshimin e vlerave. Duhet të barazonim forcat, duhej të mendimin s të përballonim sulmin. Sot insistova që lojtarët të kishin sakrificë dhe konsumuan energji. I kam dhënë çunave orientimin e duhur që të fitojnë me garë me shpirt. I falënderoj sepse e meritojnë.

Goli i anuluar? Nuk e kam idenë, s’ka asnjë faull. Megjithatë, është mendimi i arbitrit. Me ç’të drejtë tenton të arrë këtë vendim abstrakt. Arbitrat kanë mision të gjykojnë me përpikmëri, nëse dëshira e tij është të quaj apo jo golat atëherë nuk e i vendimi i kujt është. Nuk kam qejf të merrem me ta. Vendimin e ka marrë kryesori. Pyeta dhe më tha se vendimin e ka marrë kryesori”, tha Çoçlli.

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan