Açka: Kryesori më tha se është faull, do shfrytëzojmë shansin tonë

Pas ndeshjes me Kukësin, Donald Açka në një prononcim për Supersport është shprehur se arbtri kryesor i kishte thënë se goli ishte anuluar për faull, ndërsa theksoi se do të mundohen të shfrytëzojnë në maksimum shansin për të luajtur në Superiore.

“Fola, pyeta anësorin dhe më tha se nuk e pashë. Kryesori më tha se është faull. Kukësi është Kukës është në vend të parë dhe kjo sigurisht që kjo ndikon. Futbolli është futboll nuk është e thënë se ne duhet të shënojmë dhe të na anulojmë golat.

Gjithsesi do vazhdojmë. Jemi luftëtari nuk jemi një ekip i panjohur dhe nuk do të thotë gjë se jemi më poshtë në renditje. Duhet të jenë më të kujdesshëm. Jemi grup i ri dhe kemi mundësinë të luajmë në Superligë, diçka që do mundohemi ta shfrytëzojmë.

Shikojmë në vazhdimësi do bëjmë maksimumin, por arbitrat na e kthejnë punën mbrapsht. U futëm për tre pikë. Shikojmë përpara”, tha Açka.

more recommended stories

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan