Ylli Aga: Tirana del kampione, Luftëtari dhe Flamurtari kanë rënë

Kampionati shqiptar sheh shumë rivalitet në luftën për titullin kampion në Superiore, me shumë skuadra të ngjeshura pranë kreut e më pak rivalitet për fundin e renditjes. Gazetari i “SuperSport”, Ylli Aga, ka bërë parashikimet e tij në studion e “Procesi Sportiv” për fundin e këtij sezoni.

Aga është yetur se kë shihte në fund te sezonit të triumfonin në luftën për titull dhe kush do të humbte në betejën e mbijetesës. Ai u shfaq shumë i bindur në deklaratën e tij rreth fatit të këtij edicioni.

“Mendoj se në fund del Triana kampione. Për mbijetesën, Luftëtari dhe Flamurtari kanë rënë. Nuk është vetëm rënie nga ana sportive, por rrezikojnë të falimentojnë dhe të shuhet emri”, deklaroi Aga në studio. /vipsport.al/

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan