VIDEO / Rrugët e Bergamos mbushen plot, pritje madhështore për heronjtë që shkruan historinë

Atalanta arriti të merrte një fitore të madhe kundër Shakhtar Donjeskut duke e mundur me rezultatin 0-3, për të vazhduar më tej në Ligën e Kampionëve. Ky është padyshim një sukses i madh për bergamaskët duke marrë parasysh faktin se skuadra ishe debutuese në Champions.

Ky kualifikim mes më të mirave, i ka kthyer futbollistët e Atalantës në heronj për qytetin e Bergamos dhe të shumtë janë futbollistët që kanë dalë në rrugë për t’i pritur. Festa në Bergamo ka nisur që në momentin kur u dëgjua vërshëllima e fundit e bilbilit, teksa rrugët janë mbushur plot.

Në turin tjetër, Atalantën e pret një ndeshje e vështirë duke qenë se në vendin e parë janë skuadra mjaft të mira. Megjithatë, Atalanta ka bërë një Champions të suksesshëm dhe tashmë futbollistët mund të luajnë pa presion teksa edhe në kampionat gjenden në pozita të mira. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan