Solidarizimi për Shqipërinë vjen edhe nga Gjermania, klubi me 4 shqiptarë formon shqiponjën

Klubet e futbollit që janë solidarizuar me Shqipërinë pas tërmetit që goditi vendin tonë, janë të shumta. Pas klubeve të huaja nga Greqia apo Italia, mbështetje ka ardhur edhe nga klubet gjermane dhe bëhet fjalë për skuadrën e Jahn Busnaut.

Ekipi nga Shtutgarti, ka lidhur një kontratë me një sponsor të ri ndërkohë që nuk ka lënë pa formua as shqiponjën. Aktualisht, pjesë e skuadrës së dytë të Busnuat, janë katërt futbollistë shqiptarë duke nisur që nga porta e deri në sulm.

Sami Fazliu është portieri shqiptar ndërkohë që Andi Dreshaj dhe Bujar Tahiri janë dy futbollistët që luajnë si mbrojtës. Në sulm ka vend për një tjetër shqiptar aty ku Arjanit Demiri ka arritur të gjejë edhe rrugën e rrjetës me këtë skuadër. /Erjno Allaraj-VipSport.al/