Shqipëria U19 njeh kundërshtarët në kualifikuese, Kosova në grup të vështirë

Shqipëria U19 kishte këtë vit shanse reale për të kaluar në Elite Round të Europianit, aty ku në grup me Islandën, Belgjikën dhe Greqinë u largua me zero pikë duke zhgënjyer. Vetë trajneri Nevil Dede shprehej se e kishte grupin e duhur për t’u kualifikuar por rezultatet ishin shumë zhgënjyese.

Në nëntorin e vitit të ardhshëm, Shqipëria luan në kualifikueset e Europianit të vitit tjetër. Sot në Nion u hodh shorti për grupet kualifikuese dhe Shqipëria ndodhet në grupin 5 së bashku me Republikën Çeke, Maqedoninë e Veriut dhe Danimarkën.

Ndërkohë, një grup të vështirë ka edhe Kosova e cila e sheh veten në grupin 1. Së bashku me Kosovën, në këtë grup bëjnë pjesë edhe Italia, Sllovakia dhe Qipro. /Erjn Allaraj-VipSport.al/

Grupi 1: Italia, Sllovakia, Qipro, Kosova

Grupi 5: Shqipëria, Danimarka, Republika Çeke, Maqedonia e Veriut

mersin escort mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan