Përgatitje për Flamurtarin, Bylisi fiton miqësoren me Albpetrolin

Skuadra e Bylisit ka luajtur sot një miqësore ndaj Albpetrolit, si pjesë të përgatitjeve për ndeshjen që ka në fundjavë ndaj Flamurtarit. Në sfidën e zhvilluar në kompleksin stërvitor ndaj patosarakëve, skuadra e drejtuar nga Dovedan ka fituar me shifrat 3-1 pavarësisht rotacionit të gjerë që bëri trajneri.

Golat u shënuan nga Ndreca, Murataj dhe Saliaj, sulmuesi i ri që është një nga lojtarët me perspektive nga U-19 e Akademisë se Bylisit. Nga Albpetroli, golin e shënoi Hatia.

Ndeshja e luajtur në kompleksin “Bylisi” pati edhe dhjetëra ndjekës të cilët tashmë po shoqërojnë ekipin rregullisht edhe në stërvitje, shenjë e interesit në rritje që ka për skuadrën e cila në këtë edicion po bën surprizën në Superiore. /vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan