Nuri Bylyku: Lojtarët e sotëm të Tiranës luajnë me anën morale të fanellës, por nuk kanë lidhje me të kaluarën

Në prag të ndeshjes mes Partizanit dhe Tiranës, ish-mesfushori i Tiranës, Nuri Bylyku ka dhënë mendimin e tij për këtë derbi në një prononcim për “RTSH Sport”. Bylyku pranoi se ka shumë nostalgji për Tiranën sepse me “17 Nëntorin” e asaj kohe, kishte kaluar jetën teksa zbuloi edhe problematikën e futbollistëve të kësaj skuadre duke u shprehur se luajnë me anën morale.

“Kam shumë nostalgji sepse unë me 17 nëntorin kam jetën time dhe jam rritur në atë ekip. Partizani vjen me autoritet si kampion i vjetshëm dhe individë të veçantë shprehin nerva dhe shmangen nga detyrat e tyre.

Tirana luan me peshën morale të fanellës por nuk ana morale për ta lidhur me të kaluarën. Ata lojtarë nuk kanë ndonjë lidhje me të kaluarën dhe nuk ka stabilitet psikologjik. Nuk dihet si shkon rezultati por forcën morale në derbi e ke të nëndheshme”, tha Bylyku. /VipSport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan