Një tjetër derbi i nxehtë në fundjavë, luhet për Superioren në “Roza Haxhiu”

Në fundjavë luhet të premten derbi i kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, që pritet të mbledhë tifozë nga të “katër anët” e vendit. Takimi që me shumë gjasa do të luhet në “Air Albania Stadium” pritet që të ndezë fundjavën e futbollit…

Por, ka edhe një tjetër derbi të nxehtë, e madje kur dy ekipet luanin në elitë stadiumet mbusheshin plot. Derbi i famshëm i Myzeqesë, këtë të shtunë spostohet në Lushnjë, aty ku vendasit presin Apoloninë. Të dyja ekipet këtë sezon synojnë që të ngjiten në Superiore.

Ndeshja e parë është fituar nga lagunarët, ndërsa në këtë ndeshje fierakët shkojnë më Superiore, nisur edhe nga rezultate pozitive në javët e fundit. pritet që të shtunën në “Roza Haxhiu” të ketë një pjesëmarrje të madhe të tifozëve.

E.S./Vipsport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan