LIGA E EUROPËS / Rezultatet e renditjet, eliminime të bujshme në ditën e fundit

Liga e Europës sot ka zyrtarizuar 24 emrat e skuadrave të cilat do të marrin pjesë në fazën me eliminim direkt, ku u bashkohen edhe 8 nga Liga e Kampioneve. Ndeshjet e fundit në grupe kanë dhuruar surpriza e goleada, ndërsa ka edhe eliminime të rëndësishme.

Kështu, jashtë mbetet Lacio që u mund në ndeshjen e fundit, Dinamo Kiev e Krasnodar. Ndërsa Eintraht Frankfurti përfitoi nga barazimi i Arsenalit në fund pasi mund të kishte qenë edhe ai në listën e viktimave të këtij turneu.

Ajo që bëri shumë bujë ishte humbja në shtëpi 2-1 e Borusia Mynshengaladbah, e cila u mposht në sekondat e fundit nga Bashakshehir dhe nga e para në grup, kaloi në vendin e tretë duke u eliminuar.

NDESHJET

GRUPI G
Porto-Fejenord 3-2
Rejnxhërs-Jang Bojz 1-1

GRUPI H
Espanjol-CSKA Moskë 0-1
Ludogorets-Ferencvarosh 1-1

GRUPI I
Gent-Oleksandria 2-1
Volfsburg-St. Etien 1-0

GRUPI J
Roma-Volfsberger 2-2
B. Mynshengladbah-Bashakshehir 1-2

GRUPI K
Slovan Bratislava-Braga 2-4
Ullvërhempton-Beshiktash 4-0

GRUPI L
Mançester Junajtid-Alkmar 4-0
Partizan Beograd-Astana 4-1

GRUPI A
APOEL-Sevilja 1-0
Karabak-Dudelanzh 1-1

GRUPI B
Dinamo Kiev-Lugano 1-1
Kopenhagë-Malmo 0-1

GRUPI C
Bazel-Trabzonspor 2-0
Getafe-Krasnodar 3-0

GRUPI D
LASK Linz-Sporting Lisbonë 2-0
PSV-Rosenborg 1-1

GRUPI E
CFR Kluzh-Sëlltik 2-0
Ren-Lacio 2-0

GRUPI F
Eintraht Frankfurt-Gimaraesh 2-3
St. Liezh-Arsenal 2-2

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan