Kosova zyrtarizon miqësoren në Katar, Dardanët test me Suedinë para Ligës së Kombeve

Përfaqësuesja e Kosovës do të luajë në muajin janar më datë 12, një ndeshje miqësore teksa përballë do të ketë Suedinë. Axhenda është zyrtarizuar dhe takimi do të luhet në Doha të Katarit.

Këtë e ka konfirmuar vetë Federata e Kosovës nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në rrjetet sociale.

Një ndeshje e cila do t’i vlejë shumë teknikut Shaland për të parë gjendjen e futbollistëve para sfidës së rëndësishme në “Play Off-in” e Ligës së Kombeve në muajin mars, më datë 26 ndaj Maqedonisë së Veriut. Teksa, Suedia është një kundërshtar i nivelit mesatar dhe një matës shumë i mirë i nivelit për Kosovën, e cila kërkon kualifikimin në Euro 2020.

/Egi Çabeli-VipSport.al/

mersin bayan escort mersin escort konya escort eskişehir escort bayan