Tramexani pranë kthimit në pankinë, gati firma në vendin ku Shqipëria shkroi historinë

Paolo Tramexani duket se nuk do të qëndrojë edhe shumë kohë larg futbollit të luajtur. Ish-asistenti i Xhani De Biazit në vitet e tij kuqezi, pas eksperiencave në Zvicër e Qipro me klube, duket se do të provojë drejtimin e një kombëtareje europiane.

Trajneri ka që në verë pa skuadër, pasi e larguan nga drejtimi i APOEL të Qipros edhe pse e udhëhoqi këtë skuadër në rrugëtimin e saj në titullin kampion. Ai ka ndërprerë marrëdhëniet me klubin qipriot dhe pritet që në fund të nëntorit të hedhë firmën dhe të prezantohet si trajneri i ri i përfaqësueses së Armenisë. Duket se Tramxeani mendon se Armenia ka talentin e mjaftueshëm, përtej Mkhitarian, që të synojë diçka të rëndësishme në vitet e ardhshme, ndaj ka gjetur akordin parimor për të marrë drejtimin e saj pas dy ndeshjeve të fundit që do të zhvillojë në eliminatoret e Euro 2020.

Ironikisht, përfaqësuesja armene është ajo me të cilën nuk gjeti një akord Xhani De Biazi pak kohë më parë. Edhe ai u kontaktua nga pala armene, por në fund nuk gjeti gjuhën e përbashkët për të siguruar drejtimin e këtij ekipi i cili prej vitesh po mundohet të bëjë një hap cilësor në arenën ndërkombëtare. Armenia është një vend të cilin Tramexani e njeh edhe falë eksperiencës së tij si kuqezi, pasi pikërisht në stadiumin e saj në Jerevan, Shqipëria shkroi historinë duke u kualifikuar në Euro 2016. /vipsport.al/

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al