Trajneri i Anglisë U21 i frikësohet Shqipërisë: Skuadër e mirëorganizuar, të rrezikshëm në kundërsulm

Shqipëria U 21 mori në ndeshjen e kaluar kualifikuese të europianit të kësaj grupmoshe teksa mposhti Kosovën. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi do të kërkojnë të përsërisin veten, edhe pse vështirësia do të jetë maksimale me një kundërshtar si Anglia U 21.

Kombëtarja do të presë britanikët të cilët renditen në vendin e parë në grup më datën 15 nëntor. Para ndeshjes me kuqezinjtë, trajneri i Anglisë, Eidi Bothrojd, ka pasur vlerësime për të besuarit e Bushit. Tekniku i “ Tre Luanëve”, është shprehur se kuqezinjtë janë një skuadër e organizuar mirë dhe e rrezikshme në kundërsulm.

“ Kemi para dy ndeshje të vështira, transferta të cilat do të jenë një sfidë e mirë për skuadrën. Shqipëria është një skuadër e mirëorganizuar, e fortë fizikisht. Do të jetë e vështirë për t’i thyer, ndërsa janë një rrezik në kundërsulm. Por, kemi një shans për të konsoliduar pozitat në krye të grupit”, u shpreh trajneri i Anglisë U 21. /Egi Çabeli-VipSport.al/

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al