Reja shpall të dielën listën për ndeshjet e fundit kualifikuese, tekniku italian me ndryshime

Shqipëria do të luajë ndeshjet e fundit për këtë fushatë kualifikuese të Euro 2020. Fillimisht, kuqezinjtë do të presin më datë 14 nëntor në Elbasan Arena, Andorrën, për ta mbyllur më pas në inaugurimin e Arenës Kombëtare më datë 17 nëntor përballë kampionëve të botës, Francës.

Trajneri i kuqezinjve, Edi Reja pritet të shpallë të dielën listën e lojtarëve të grumbulluar për këto dy takime. Italiani nuk do të mund të ketë të gatshëm mbrojtësin Marash Kumbulla, i cili është dëmtuar me Veronën. Ndërsa në dyshim mbetet edhe pjesëmarrja e Armando Sadikut pas dëmtimit të fundit me Malagën. Sakaq, do të rikthehet kapiteni Elseid Hysaj, ndërsa konfirmohet mbrojtësi i Partizanit, Lorenc Trashi.

Risia mund të jetë sulmuesi Florian Kamberi, i cili aktivizohet me Hibernian në kampionatin skocez dhe tashmë ka marrë vendimin për të përfaqësuar ngjyrat kuqezi. Megjithatë, mbetet për të pritet dita e diel për listën zyrtare të grumbulluarve nga trajneri Reja.

more recommended stories

'; } ?>

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al