sex hikayeleri porno izle kartal escort

Një tjetër “derbi” tradicional, në Peqin priten rekord tifozësh

Këtë fundjavë, në Peqin luhet një duel tradicional , madje që konsiderohet edhe si derbi mes dy ekipeve. Rrallë ka koiçiduar që të ndeshen Egnatia dhe Shkumbini, sidomos në dy dekadave fundit, pasi peqinaset kanë qenë mes Superiores dhe Kategorisë së Parë, kurse rrogozhinasit më shumë në të dytën.

Në sfidën që do të zhvillohet ditën e shtunë në stadiumin e qytetit të Peqinit, pritet që të ketë një numër të madh tifozësh. Jo vetëm vendas, por edhe nga Rrogozhina pritet që të ketë një pjesëmarrje masive.

Nga ana e Shkumbinit janë marrë të gjitha masat që ndeshja të jetë “Fair-Play”, ndërsa të dyja ekipet dhe tifozeritë po organizohen.

E.S./Vipsport.al/