Zyrtare/ Lëvizje në kampin e Laçit, largohet Starova dhe rikthehet ish-trajneri i Kukësit

Situata në kampin e Laçit nuk është aspak e qetë duke qenë se rezultatet e arritura në 7 javët e para të kampionatit, nuk e justifikojnë aspak merkaton e bërë në verë. Laçi e sheh veten aktualisht në vendin e tetë me 7 pikë në total, ndërkohë që kjo situatë ka sjellë edhe ndryshime.

Trajneri Sulejman Starova është larguar zyrtarisht nga Laçi dhe duket se ka qenë vetë zgjedhja e trajnerit për t’u larguar. Burime pranë klubit kurbinas, tregojnë se mungesa e rezultateve ka bërë që Starova të kërkojë të largohet, gjë e cila është pranuar edhe nga drejtuesit.

Ndërkohë, drejtuesit nuk kanë humbur kohë dhe kanë gjetur pasuesin e “Bobit”. Në krye të stolit, është ulur trajneri shkodran, Armando Cungu i cili së fundmi ishte pjesë e Kukësit por u shkarkua nga trajneri Safet Gjici për shkak të rezultateve të dobëta. Cungu e ka një rikthim firmën te Laçi, duke qenë se edhe në të kaluarën ka qenë trajner i tyre. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

'; } ?>
Döşemealtı araç kiralama pursaklar evden eve nakliyat

Office Lizenz Kaufen Windows 10 pro lizenz kaufen Office 2019 Lizenz Office 365 lizenz kaufen Windows 10 Home lizenz kaufen Office 2016 lizenz kaufen office lisans satın al office 2019 satın al